Wasze relacje

mąż

Zainteresowania lub hobbyRodzaj prezentuPrezent na na rocznicę ślubu - ważne jest opakowanie

Niezależnie od tego, czy jest to drogi i oryginalny prezent, zwykły, fajny prezent, czy tani, skromny podarunek bądź upominek, ważne jest, aby prezent na rocznicę ślubu był odpowiednio i starannie opakowany. Opakowanie prezentu na rocznicę ślubu świadczy o naszym szacunku dla obdarowywanej osoby. Nie ważne czy jest to prezent dla dziecka, dla nastolatka, czy dla dorosłej osoby, opakowanie prezentu, w tym wypadku prezentu na rocznicę ślubu, mówi tej wyjątkowej dla nas osobie, wiele o naszej kulturze osobistej.

rocznica ślubu - kilka słów na temat

Rocznice ślubu to tzw. gody. W zależności od tego którą rocznicę ślubu obchodzimy można wyróżnić nadawane im tradycyjnie nazwy:

- papierowe gody (pierwsza rocznica ślubu),
- bawełniane gody (druga rocznica ślubu),
- skórzane gody (trzecia rocznica ślubu),
- kwiatowe lub owocowe gody (czwarta rocznica ślubu),
- drewniane gody (piąta rocznica ślubu),
- cukrowe lub żelazne gody (szósta rocznica ślubu),
- wełniane lub miedziane gody (siódma rocznica ślubu),
- spiżowe, brązowe lub blaszane gody (ósma rocznica ślubu),
- gliniane lub generalskie gody (dziewiąta rocznica ślubu),
- cynowe lub aluminiowe gody (dziesiąta rocznica ślubu),
- stalowe gody (jedenasta rocznica ślubu),
- płócienne, jedwabne lub lniane gody (dwunasta rocznica ślubu),
- koronkowe gody (trzynasta rocznica ślubu),
- gody kości słoniowej (czternasta rocznica ślubu),
- kryształowe lub szklane gody (piętnasta rocznica ślubu),
- porcelanowe gody (dwudziesta rocznica ślubu),
- srebrne gody (dwudziesta piąta rocznica ślubu),
- perłowe gody (trzydziesta rocznica ślubu),
- koralowe gody (trzydziesta piąta rocznica ślubu),
- rubinowe gody (czterdziesta rocznica ślubu),
- szafirowe gody (czterdziesta piąta rocznica ślubu),
- złote gody (pięćdziesiąta rocznica ślubu),
- szmaragdowe lub platynowe gody (pięćdziesiąta piąta rocznica ślubu),
- diamentowe gody (sześćdziesiąta rocznica ślubu),
- żelazne gody (trzecia rocznica ślubu),
- kamienne gody (siedemdziesiąta rocznica ślubu),
- brylantowe gody (siedemdziesiąta piąta rocznica ślubu),
- dębowe gody (osiemdziesiąta rocznica ślubu).

Za długoletnie pożycie małżeńskie (50 lat) wojewoda ma prawo wystąpić do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o przyznanie jubilatom Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie


Najtańsze ksero warszawa i okolice.
gotowe spółki na sprzedaż - kup-spolke.pl , a także gotowa spółka z o.o. - kup-spolke.pl
wydruk na piance

Pomysły na prezent dla męża na rocznicę ślubu

przykładowe prezenty


Nuty romantycznych piosenek
pomysł na prezent dla niego z okazji rocznicy ślubu

Nuty romantycznych, miłosnych piosenek to świetny pomysł na prezent dla niego na walentynki, rocznicę Waszego poznania , czy ślubu bądź na inną miłosną okazję. Oczywiście warunkiem udanego prezentu jest to, że to on umie grać na instrumencie, a nie tylko Ty. Dzięki takiemu prezentowi będziecie mogli miło spędzić ten ważny dla Was dzień, przy romantycznej muzyce.

Wasze wspólne zdjęcie na okładce znanego magazynu, czasopisma
pomysł na prezent dla niego z okazji rocznicy ślubu

Zdjęcie Twoje i Twojego Ukochanego faceta na okładce "znanego" magazynu lub czasopisma to pomysł na oryginalny i niebanalny prezent na walentynki, na waszą rocznicę ślubu, czy na dzień mężczyzn lub chłopaka dla swojej drugiej połówki. Jest to zarazem pomysł na zabawny i niezapomniany prezent. Jest to przede wszystkim pomysł na prezent dla zakochanych, dlatego świetnie nadaje się jako romantyczny pomysł na prezent również od ukochanej na inne okazje jak na jego urodziny, imieniny, czy na osiemnastkę.
Na okładce możesz zamieścić swój tekst - może to być wyznanie miłości, mogą to być życzenia, coś romantycznego lub erotycznego itp.
Szukasz pomysł na romantyczny i niebanalny prezent dla swojego chłopaka, narzeczonego, męża, konkubenta? Zamieść Wasze wspólne romantyczne lub erotyczne zdjęcie na okładce "znanego" magazynu, zdjęcie z Waszych wakacji, czy zdjęcie ślubne.
Okładki magazynów ze zdjęciem są elegancko obramowane, a ich projekt możesz zrobić samodzielnie dosłownie w chwilę, online na stronie sklepu. Zaraz po otrzymaniu przesyłki okładka jest gotowa do wręczenia na prezent lub powieszenia na ścianę. Zajrzyj do internetowego sklepu - z pewności znajdziesz pomysł na przezabawny i szałowy prezent. Jedyne co potrzebujesz to zdjęcie Twoje i Twojego ukochanego mężczyzny, który ma otrzymać prezent!


Wasze wspólne zdjęcie na okładce znanego magazynu, czasopisma na prezent.
Szukaj w sklepie ten lub podobny prezent:
My Gift DNA »

Kryształowy komplet do whisky, brandy lub koniaku
pomysł na prezent dla niego z okazji rocznicy ślubu

Przykładowe prezenty:

Kryształowy komplet do whisky, brandy lub koniaku to pomysł na elegancki prezent dla mężczyzny. Jest to pomysł na drogi prezent dla wyjątkowego mężczyzny lub jako prezent biznesowy. To doskonały pomysł na prezent dla na rocznicę ślubu, na okrągłe urodziny (np. na pięćdziesiątkę), czy na parapetówkę, dla bliskich nam osób, na przykład dla męża, dla ojca, dla dziadka, dla syna, dla brata, dla teścia, dla szwagra, czy dla dobrego przyjaciela.
Kryształowy komplet do alkoholi to pomysł na prezent zarówno ozdobny, a zarazem praktyczny. Świetnie nada się postawiony za szklaną witryną kredensu jako ozdoba pokoju albo biura.
Komplet kryształowy do alkoholi to także pomysł na prezent biznesowy, firmowy, dla strategicznego partnera biznesowego lub wyjątkowego klienta firmy, czy na pożegnanie w pracy dla szefa lub pracownika.


Kryształowy komplet do whisky, brandy lub koniaku na prezent.
Szukaj w sklepie ten lub podobny prezent:
Crystal Julia »

Krawat
pomysł na prezent dla niego z okazji rocznicy ślubu

Krawat to uniwersalny pomysł na prezent dla niego na różne okazje. W męskiej szafie krawatów nigdy nie za wiele, więc nie musimy się przejmować, czy obdarowany potrzebuje kolejny. Przed zakupem warto jednak znać chociaż pobieżnie garderobę obdarowywanego, żeby wybrać pasujący do niej krawat.

Drogi ekskluzywny alkohol
pomysł na prezent dla niego z okazji rocznicy ślubu

Przykładowe prezenty:

Drogi ekskluzywny alkohol to pomysł na prezent dla faceta, który jest smakoszem alkoholi albo kolekcjonuje drogie alkohole. Na prezent dla mężczyzny dobra będzie zarówno droga ekskluzywna czysta wódka (ang. vodka), czy wódka gatunkowa. Wódek gatunkowych istnieje bardzo wiele, zalicza się do nich: whisky, brandy (popularna odmiana brandy Metaxa), mescal, tequila, calvados, winiak, kirsz, grappa, gin, cytrynówka, przepalanka, jarzębiak, anyżówka, goldwasser, arak, rum, starka, rakija, śliwowica, morwówka.
Jeśli chodzi o drogi alkohol na prezent dla prawdziwego faceta to obecnie panuje moda na whisky (ang. whiskey), jak burbon (amerykańska whiskey) czy scotch whisky (szkockie whisky), czy brandy.
Oczywiście ekskluzywny alkohol to nie tylko czysta wódka czy wódka smakowa. Świetnym pomysłem na ekskluzywny drogi prezent alkoholowy dla prawdziwego mężczyzny będzie drogi ekskluzywny koniak, dojrzałe wino o niepowtarzalnym bukiecie smakowym, czy nawet drogie piwo jak np. Vintage od Calsberga.


Drogi ekskluzywny alkohol na prezent.
Szukaj w sklepie ten lub podobny prezent:
Euro Wino »

Elegancka koszula
pomysł na prezent dla niego z okazji rocznicy ślubu

Elegancka koszula to pomysł na prezent dla bliskiego nam mężczyzny, którego znamy na tyle dobrze, żeby trafić w jego gust. Jeżeli nie jesteśmy pewni co do tego, czy trafimy w upodobania obdarowanego mężczyzny, a koniecznie chcemy kupić mu elegancką koszulę, lepiej zabierzmy go na zakupy, niż prezent ma się okazać nietrafiony.

Elegancki pasek do spodni
pomysł na prezent dla niego z okazji rocznicy ślubu

Pasek do spodni wizytowych to pomysł na prezent dla niego na różne okazje. Każdy mężczyzna będzie zadowolony z takiego prezentu, oczywiście styl paska musi odpowiadać upodobaniom obdarowywanego mężczyzny.

Drogi ekskluzywny zegarek
pomysł na prezent dla niego z okazji rocznicy ślubu

Przykładowe prezenty:

Drogi ekskluzywny zegarek na rękę to pomysł na prezent dla wyjątkowego eleganckiego mężczyzny. Jeżeli zamierzamy wydać tyle pieniędzy to musi to być wyjątkowo okazja jak okrągłe urodziny (50 urodziny), okrągła rocznica ślubu (srebrne lub złote gody) i/lub wyjątkowa dla nas osoba, jak narzeczony, mąż, tata lub dziadek.
Każdy mężczyzna niezależnie od wieku lubi posiadać eleganckie gadżety i dodatki do ubioru, które może zakładać na szczególne okazje, a do takich z pewnością należy elegancki zegarek z eleganckim skórzanym paskiem. Zegarek, podobnie jak inne dodatki i akcesoria mężczyzny, musi komponować się ze stylem ubierania mężczyzny. Dlatego ważne, aby na prezent dla nowoczesnego faceta wybrać zegarek w nowoczesnym stylu, a dla starszego, konserwatywnego pana w stylu klasycznym. Jeśli chodzi o kolorystykę zegarka dla mężczyzny, to jeśli nie wiesz jakie kolory on preferuje i nie wiesz do jakiej garderoby będzie nosił zegarek, to wybierz zegarek o uniwersalnej kolorystyce - najbardziej uniwersalne będą kolory czarny (kolor paska), srebrny (kolor koperty), i biały (kolor tarczy). Jednakże, ekskluzywny zegarek na prezent to duży wydatek, więc warto skonsultować swój wybór z mężczyzną, który ma go otrzymać w prezencie.


Drogi ekskluzywny zegarek na prezent.
Szukaj w sklepie ten lub podobny prezent:
Galante »

Jadalna bielizna
pomysł na prezent dla niego z okazji rocznicy ślubu

Jadalna bielizna to pomysł na prezent dla ukochanego mężczyzny, bądź dla faceta którego chcesz poderwać i jesteś na tyle odważna i pewna siebie, żeby zwrócić uwagę faceta na Twoją osobę w ten sposób. Jest to fajny pomysł na prezent w szczególności na walentynki, a także żeby uczcić rocznicę Waszego ślubu lub poznania.

Klasyczny zegarek męski
pomysł na prezent dla niego z okazji rocznicy ślubu

Przykładowe prezenty:

Klasyczny analogowy zegarek męski to uniwersalny pomysł na prezent dla mężczyzny praktycznie na każdą okazję. Na pewno będzie to trafiony prezent na urodziny, imieniny, święta, dzień ojca, czy dzień dziadka. To dobry pomysł na prezent na pogratulowanie sukcesu, na przykład awansu, bliskiemu nam mężczyźnie. Jest to również świetny pomysł na prezent na pożegnanie pracownika albo szefa. Klasyczny zegarek to pomysł na prezent zarówno dla ojca, dla dziadka, dla narzeczonego, dla męża, jednym słowem dla każdego faceta, który lubi klasyczne dodatki i gadżety.
Klasyczny zegarek może być noszony na pasku albo na bransolecie. Co jest ważne przy wyborze zegarka na prezent? Przede wszystkim istotny będzie design i kolor zegarka, jego tarczy oraz paska. Jeżeli będzie to zegarek noszony głównie do garnituru to powinien on współgrać z nim kolorystycznie. Jeżeli szukasz uniwersalnego zegarka na prezent wybierz zegarek ze srebrną bransoletą albo z czarnym paskiem. Przy wyborze zegarka na prezent warto również zwrócić uwagę na jego wodoszczelność, powinna być ona chociaż podstawowa, tak aby zegarek nie zepsuł się zamoknąwszy na deszczu albo podczas mycia rąk. Ważna jest także jakość szkła zegarka, a dokładniej jego odporność na zarysowania.


Klasyczny zegarek męski na prezent.
Szukaj w sklepie ten lub podobny prezent:
Biżuteria Zegarki »Galante »

Alkohol
pomysł na prezent dla niego z okazji rocznicy ślubu

Przykładowe prezenty:

Alkohol na prezent dla faceta to pomysł praktycznie na każdą okazję. Może to być tani i pospolity alkohol jak piwo np. czteropak piwa, czy butelka wódki, albo droższy i bardziej ekskluzywny jak whisky (ang. whiskey), burbon (amerykańska whiskey), czy droga polska wódka. Nie tylko wybór samych alkoholi jest przeogromny, ale także ich opakowań tzn. butelek w jakich jest sprzedawany. Alkohol pełni w domach często funkcję ozdobną, ładnie prezentując się za witryną w pokoju gościnnym. Alkohol będzie trafionym prezentem, nawet jeżeli obdarowany zbyt często nie spożywa takich trunków, ponieważ może pełnić, o czym już wspomniano, funkcję ozdobną, albo może zostać wykorzystany przez obdarowanego jako poczęstunek dla gości na którejś z kolejnych imprez. Na rynku można znaleźć również szeroki wybór alkoholi, do których dołączony jest jakiś gadżet np. zestaw szklanek, literatek, otwieracz do wina, czy shaker do drinków. Myślą przewodnią alkoholi z gadżetem, jest właśnie alkohol na prezent. Konkludując napój alkoholowy to uniwersalny, tani lub drogi, pospolity lub oryginalny np. w oryginalnej i niebanalnej butelce, pomysł na prezent dla faceta.


Alkohol na prezent.
Szukaj w sklepie ten lub podobny prezent:
Euro Wino »

Herbaciany kosz upominkowy
pomysł na prezent dla niego z okazji rocznicy ślubu

Przykładowe prezenty:

Herbaciany kosz upominkowy to świetny pomysł na prezent na różne okazje, w szczególności dla smakosza herbaty. W skład takiego prezentowego kosza powinien co oczywiste wchodzić co najmniej jeden rodzaj herbaty, aczkolwiek mile widziane jest kilka rodzai herbat, nawet w mniejszych opakowaniach. Żeby można było to nazwać zestawem, w koszu upominkowym, powinno się znaleźć coś oprócz herbaty, na przykład kubek z zaparzaczem do herbaty, czy pudełko na herbaty. Miło jest jeżeli w herbacianym koszu upominkowym znajdują się również jakieś słodycze, na przykład tabliczka czekolady. Kosz upominkowy na prezent dla faceta powinien zawierać butelkę dobrego alkoholu. Herbaciany kosz na prezent można spersonalizować, poprzez załączenie bileciku, którym może znaleźć się informacja od kogo jest prezent, życzenia urodzinowe lub inne, czy logo firmy, jeżeli ma to być prezent firmowy. Herbaciany kosz upominkowy może stanowić dodatek do prezentu np. do prezentu ślubnego, rocznicowego, czy innego, albo samoistny prezent na drobniejsze okazje. Jest to świetny pomysł na prezent dla dojrzałego mężczyzny, na dzień ojca lub na dzień dziadka, na dzień nauczyciela, albo jako przeprosiny lub podziękowanie.


Herbaciany kosz upominkowy na prezent.
Szukaj w sklepie ten lub podobny prezent:
Galeria Herbat »Cesarska Perła »Kraina Herbaty »

Cyfrowa ramka na zdjęcia
pomysł na prezent dla niego z okazji rocznicy ślubu

Cyfrowa ramka do zdjęć to genialny pomysł na prezent dla niego i dla całej rodziny. Ramka cyfrowa na zdjęcia to prezent dzięki któremu obdarowana osoba będzie mogła mieć ulubione zdjęcia cały czas w zasięgu wzroku. Cyfrowa ramka na zdjęcia na prezent dla faceta, który nie posiada żony ani dzieci, to urządzenie, na którym będzie on wyświetał zdjęcia z imprez, ze wypadaów z przyjaciółmi za miasto, jeżel intersuje się sportem, to ciekawe zdjęcia z wydarzeń sportowych, jeżeli fotografią to swoją twórzczość, a jeżeli posiada sympatię, to jej portrety i ich wspólne zdjęcia.
Cyfowa ramka to świetny pomysł na prezent dla całej rodziny. Można na niej wyświetlać rotacyjnie rodzinne zdjęcia, z wakacji, z rodzinnych imprez.
Kupując cyfrową ramkę do zdjęć zwróć uwagę na jej wygląd, aby pasował do wnętrza, w którym będzie stała, zwykle cyfrowe ramki są w kolorach czarnym, białym albo szarym. Przemyśl też do czego będzie wykorzystywana i jaka jest wielkość wnętrza w którym się znajdzie - może to być mała ramka cyfrowa o przekątnej wyświetlacza 6" albo duża 15", jak również pośrednie. Może to być ramka sterowana pilotem lub nie. Może to być ramka posiadająca wi-fi do komunikacji z Internetem lub telewizorem. Wybór cyfrowych ramek do zdjęć jest naprawdę ogromny. Wyszystko zależy dla kogo chesz kupić na prezent cyfrową ramkę na zdjęcia, na jaką okazję i ile chcesz na to przeznaczyć pieniędzy.
Przed wręczeniem cyfrowej ramki w prezencie lub zaraz po jej wręczeniu, zgraj na nią z aparatu zdjęcia z imprezy, na którą ramka została wręczona na prezent. Mogą to być na przykład zdjęcia z wspólne rodzinne zdjęcia z imprez, z urodzin, z imienin, czy zdjęcia ślubne. Rodzicom czy dziadkom z pewnością spodobają się zdjęcia rodzinne przedstawiające wszystkie pokolenia, dziedzi, wnuków i prawnuków, jak również ich samych z tymi osobami. Sprawi to, że Twój prezent zapadnie w pamięci obdarowanemu i innym gościom - będzie hitem imprezy. Sprawi to, że będzie to bardziej ciekawy prezent, niż sama ramka bez zdjęć. A dzięki funkcji pokazu slajdów jest to prezent, który nigdy się nie znudzi.


Cyfrowa ramka na zdjęcia na prezent.
Szukaj w sklepie ten lub podobny prezent:
Agito »Cyfrowe »Komputronik »Alsen »e-millennium »

Gra erotyczna
pomysł na prezent dla niego z okazji rocznicy ślubu

Przykładowe prezenty:

Gra erotyczna to niebanalny pomysł na prezent dla faceta, Twojego partnera, dla ukochanego, jak chłopak, narzeczony, mąż, czy konkubent. To pomysł na prezent erotyczny lub romantyczny na miłosne okazje jak walentynki, czy dzień mężczyzn, albo na waszą rocznicę ślubu lub poznania, ale także na inne okazje jako prezent od ukochanej na urodziny, w szczególności na osiemnastkę, czy na święta.
Gra erotyczna to prezent, który Was do siebie zbliży, urozmaici Wasze życie seksualne, sprawi, że na pewno w Waszym łóżku nie będzie wiało nudą. Gra erotyczna to świetny pomysł na grę wstępną w łóżku. Istnieją różne gry erotyczne, może to być gra planszowa lub gra karciana. Istnieją gotowe zestawy prezentowe, zawierające grę erotyczną oraz gadżety erotyczne jak kajdanki z futerkiem, stylową opaskę na oczy i piórko do łaskotania.


Gra erotyczna na prezent.
Szukaj w sklepie ten lub podobny prezent:
Maria Magdalena »

Czekoladkowe życzenia
pomysł na prezent dla niego z okazji rocznicy ślubu

Przykładowe prezenty:

Życzenia ułożone z przepysznych czekoladek to słodki i niebanalny pomysł na prezent dla niego na urodziny, imieniny, dzień ojca, dzień dziadka, oraz okazje miłosne jak walentynki, dzień mężczyzn, czy na Waszą rocznicę ślubu lub rocznicę poznania.
Czekoladkowe życzenia to świetny pomysł na prezent od firmy dla klienta na święta lub w podziękowaniu za współpracę, istnieje bowiem możliwość umieszczenia logo firmy i dowolnego napisu.
Z czekoladek możesz ułożyć napis dla szefa lub pracownika, na przykład na pożegnanie albo gratulacyjny. To niebanalny pomysł na prezent dla promotora lub nauczyciela, w szczególności na dzień nauczyciela.
Życzenia z czekoladek to pomysł na słodki prezent na podziękowanie, przeprosiny lub tak po prostu bez okazji, jako wyraz sympatii, wdzięczności dla niego.
Z czekoladek możesz ułożyć dowolny napis, a każdy facet lubi czekoladki,no prawie każdy, dlatego to prawie uniwersalny prezent dla prawie każdego faceta, dla taty, dla dziadka, dla teścia, dla szwagra, dla brata czy kuzyna, dla wujka, czy dla kolegi lub przyjaciela.
Sam decydujesz jak ma wyglądać czekoladowa bombonierka, ile ma być czekoladek, jaki mają tworzyć napis, wybierasz rodzaj czekolady, możesz wybrać kolorowe symbole jak serce, tort urodzinowy itp.
Czekoladki zapakowane są w eleganckie pudełko, które sam wybierasz. Czyż nie jest to niezwykły pomysł na prezent dla niego?


Czekoladkowe życzenia na prezent.
Szukaj w sklepie ten lub podobny prezent:
Chocolissimo »Chocobox »

Kryształowy komplet do alkoholu ze spersonalizowanym grawerem
pomysł na prezent dla niego z okazji rocznicy ślubu

Przykładowe prezenty:

Kryształowy komplet naczyń do picia alkoholu, na przykład karafka oraz szklanki lub kieliszki do whisky, brandy czy koniaku, ze spersonalizowanym grawerem to pomysł na stylowy, niebanalny i niepowtarzalny prezent dla prawdziwego faceta na różne okazje. Jest to pomysł na drogi prezent stąd jest przeznaczony na wyjątkowe okazje lub dla wyjątkowej osoby. Świetnie się nada dla Twojego Ukochanego na prezent walentynkowy, na dzień mężczyzn, czy na Waszą rocznicę ślubu lub poznania, czy jako miłosny prezent na osiemnastkę - grawer na komplecie, karafka oraz szklanki lub kieliszki do whisky, brandy czy koniaku.
To także oryginalny pomysł na prezent dla ojca lub dziadka na okrągłą rocznicę, na przykład na urodziny (jako spersonalizowany prezent urodzinowy, na przykład na pięćdziesiąte bądź setne urodziny), aczkolwiek bardzo drogi - zawsze można się złożyć na wspólny w kilkoro rodzeństwa bądź wnuków. Grawer na kryształowej karafce oraz szklankach lub kieliszkach do whisky, brandy czy koniaku, to świetny pomysł na prezent dla mężczyzny lubującego się w mocnych trunkach lub lubiącego otaczać się eleganckimi, stylowymi przedmiotami.
Grawerowany kryształ to pomysł na prezent dla przełożonego albo pracownika na pożegnanie. Można wygrawerować logo firmy i napis z podziękowaniem za długoletnią pracę.
Kryształowe naczynie z grawerem to pomysł na prezent dla faceta w każdym wieku i pasujące do każdego wnętrza. Kryształ spersonalizowany, z grawerem to pomysł na drogi i ekskluzywny prezent dla niego, jeżeli nie chcesz wydawać tyle pieniędzy, spraw jemu na prezent kryształowe naczynie bez graweru albo z gotowym, niespersonalizowanym grawerem.


Kryształowy komplet do alkoholu ze spersonalizowanym grawerem na prezent.
Szukaj w sklepie ten lub podobny prezent:
Crystal Julia »


dla niejdla niegodla pary